Nasze sale do wynajęcia
Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice"
Zajęcia plastyczne oraz zajęcia z Rękodzieła Artystycznego
Gminne Studio Piosenki
Sekcja Gitary Klasycznej
Zespół Tańca Ludowego "Kosynierzy"
Taniec współczesny
Zumba
Kółko fotograficzne

Sesja zdjęciowa w Antoninie

Sesja zdjęciowa Kosynierów pod pałacem w Antoninie.

fot. Robert Kaczmarek i Angelika Serafin

Warsztaty taneczne "Kosynierów"

Weekend 11-14 lutego był dla „Kosynierów” czasem wielkiej pracy i wysiłku fizycznego. Za nami warszataty taneczne, które to odbyły się w CKiW OHP w Pleszewie. Podczas obozu dopracowywaliśmy nowa choreografię kujawiaka i poznaliśmy podstawowe elementy taneczne oberka. Jak się okazało, oberek to baaardzo wymagający taniec a skutki intensywnych prób będziemy zapewne odczuwać jeszcze przez kilka dni.
W sobotę pozwoliliśmy sobie na chwilę odpoczynku i po obiedzie wybraliśmy się na pobliski basen – co tu dużo mówić, raj na ziemi po tylu godzinach tańca.
W niedzielę warsztaty taneczne zakończyliśmy otrzęsinami młodszych kolegów, którzy to przebrnąwszy przez poszczególne etapy otrzymali prawowite miano „Kosyniera”. Śmiechu było co niemiara :). Słowem – bardzo udane warsztaty, dużo pracy, litry potu ale też dużo radości i dumy z tego czego udało się nam nauczyć.

 

fot. Dawid Karwatka

Podkoziołek 2016

W sobotę, 6 lutego, zespół „Kosynierzy” miał przyjemność uczestniczyć w tradycyjnej zabawie kończącej karnawał, zwanej „Podkoziołkiem”. Wraz z ZPiT „Przygodzice” wspomagaliśmy pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w obsłudze imprezy. Zabawa była wyśmienita, bawiliśmy się do białego rana. Podczas imprezy zaprezentowaliśmy tańce lubelskie do utworu „W moim ogródecku”, wykazaliśmy się także inwencją twórczą zdobywając pierwsze miejsce w konkursie tworzenia przyśpiewek ludowych!

fot. Dawid Karwatka

Koncert zimowy

Dnia 10.01.2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Koncert Zimowy oraz 24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Zespół Tańca Ludowego „Kosynierzy” zakończył imprezę prezentując tańce lubelskie do utworu "W moim ogródecku" oraz suitę tańców wielkopolskich.

W nagrodę za swój brawurowy występ zespół otrzymał od publiczności owacje na stojąco.

fot. Dawid Karwatka

Dożynki w Turzanach

W dniu 6 września 2015 „Kosynierzy” uświetnili święto plonów w miejscowości Turzany (gmina Wińsko, woj. Dolnośląskie)
Mieszkańcy Turzan podziwiali przepiękny obrzęd tradycyjnych dożynek wielkopolskich, po którym zespół zaprezentował suitę tańców wielkopolskich, krakowiaka oraz tańce lubelskie do utworu "W moim ogródecku".
W drugiej części imprezy Sandra Banach i Jakub Wasiela zaprezentowali „drugą twarz” Kosynierów dając popis tańca towarzyskiego.

OSP Przygodzice

osp przygodzice

 

Dane kontaktowe

ul. Wrocławska 52
63-421 Przygodzice

NIP: 622-23-98-087

Dyrektor: Robert Kaczmarek

Telefon/Fax: 62-592-70-11
e-mail: gokp@osw.pl

Urząd Gminy Przygodzice

logo-przygodzice

Odwiedziny

3226050
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Razem
567
1367
1934
57779
3226050

Twoje IP: 34.239.173.144
Monday the 27th. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach | 2013