Kolędowanie z szopką Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice"

Zespół Pieśni i Tańca „Przygodzice” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku składał życzenia mieszkańcom Przygodzic, poprzez tradycyjne kolędowanie.

Kolędnicy tradycyjnie od wielu lat byli poprzebierani w różne postacie. Nosili ze sobą przymocowaną do drążka wielką gwiazdę i szopkę. Składali życzenia, śpiewali kolędy, odbywali krótkie przedstawienia nawiązujące tematem do narodzin Pana Jezusa.

Młodszy zespół przygotował na okres świąteczny pastorałki i kolędy, w nowej odsłoniei choreografii. Wystąpił 20 grudnia w Siedlikowie, 23. w GOK-u w Przygodzicach, a 26 grudnia w kościele NMP w Przygodzicach. Występy te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i nagrodzone zostały owacjami na stojąco. Młodzież do występów przygotowali: Agata Niedzielska –choreograf zespołu, Kornelia Tysiak – instruktor i Zygmunt Paszkowski – kierownik ZPiT.

Twoje IP: 54.80.87.62
Tuesday the 21st. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach | 2013