Warsztaty taneczne w Zakopanem 2014

WAKACYJNE TAŃCE I ŚPIEWANIE

Starożytni Rzymianie zwykli mówić, że lenie mają zawsze wakacje. Członkowie i opiekunowie Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice" bynajmniej do nich nie należą, ponieważ wakacje to czas intensywnych prób i występów.

Wrzawa szkolnych korytarzy jeszcze na dobre nie przycichła, a już 1 lipca 35 członków zespołu wzięło udział w zgrupowaniu jakie odbyło się w stolicy polskich Tatr. W uroczej, górskiej scenerii doskonaliliśmy nasze umiejętności taneczne i wokalne. Ćwiczyliśmy również obrzęd dożynkowy. Ośmiodniowy pobyt na Harendzie był nie tylko czasem intensywnej pracy, ale też relaksem. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Wadowice oraz Wawel w Krakowie. Ponadto niemałą atrakcją był spływ Dunajcem, wycieczka na Słowację, przejażdżka wyciągiem krzesełkowym oraz kolejką liniową na Gubałówkę. Nie zabrakło nam też czasu na zorganizowanie dyskotek i spacerów po Krupówkach. Tradycyjnie (12 raz) młodzież z zespołu dała występ w Białce Tatrzańskiej dla dzieci upośledzonych i niepełnosprawnych. Wyjazd został sfinansowany ze środków własnych zespołu, Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury, Rady Sołeckiej i uczestników zespołu.

Kadra warsztatów:

Kierownik - Zygmunt Paszkowski

Opiekunowie: Patrycja Sołtysiak, Agnieszka Kubis, Marianna Paszkowska.

W drugiej połowie sierpnia czekają na nas występy:

15.08 - dożynki w Przygodziczkach,

23.08 - Regionalne spotkania z żywnością tradycyjną i ekologiczną na pograniczu kultur. "Karczma Kaliska", Szadek 44 koło Cekowa-Kolonia.

24.08 - dożynki w Przygodzicach,

24.08 - dożynki w Choczu,

31.08 - dożynki Powiatu Kaliskiego w Opatówku,

31.08 - dożynki archidiecezjalno-wojewódzkie w Obornikach,

06.09 - Przegląd Doliny Baryczy w Przygodzicach,

07.09 - dożynki Powiatu Ostrzeszowskiego w Siedlikowie.

podziekowanie

2059