Nasze sale do wynajęcia
Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice"
Zajęcia plastyczne oraz zajęcia z Rękodzieła Artystycznego
Gminne Studio Piosenki
Sekcja Gitary Klasycznej
Zespół Tańca Ludowego "Kosynierzy"
Taniec współczesny
Zumba
Kółko fotograficzne

Diecezjalne Dożynki Wielkopolskie

Reprezentanci powiatu ostrowskiego - ZPiT Przygodzice - na Wojewódzko - Diecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich w dniu 28 sierpnia 2016 roku w Liskowie.

Informacja dla członków ZPIT

Do członków ZPIT: próby starszej grupy rozpoczynają się od wtorku godz. 18:00 do godz. 19:30, w czwartek grupa młodsza od godz. 17:00 do godz. 19:00, grupa starsza godz. 18:30 do godz. 20:20.

Informacja do grupy młodszej: 12 i 19 marca przychodzą na próbę wyłącznie członkowie, którzy będą mogli uczestniczyć w występie podczas Jarmarku Wielkanocnego 22 marca w godz. 15:30 - 17:00.

Przypominamy, że 13 marca mija termin wpłaty pierwszej raty (150 zł) na warsztaty do Przesieki.

Zimowe warsztaty taneczne w Pleszewie

Trwające w dniach od 16 do 21 lutego 2015 roku zimowe taneczne warsztaty Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice" jak zwykle były dla tancerzy i organizatorów okresem wytężonej pracy, ale i nie zabrakło czasu na zasłużony odpoczynek.

Tegoroczne warsztaty odbyły się w Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie. Ośrodek zapewnił uczestnikom wspaniałe warunki, w których przyjemnie realizowało się program.

46-osobowa grupa doskonaliła kroki taneczne oberka i kujawiaka, zabawy wielkopolskie oraz śpiew pieśni ludowych. Znaleziono czas na relaks i integrację. Hitem okazała się dyskoteka, na której wszyscy doskonale się bawili. Zespół znów pięknie udowodnił, że "jest jak jedna, wielka rodzina". Wielką atrakcją była wycieczka do Muzeum Chleba w Pleszewie, gdzie każdy z zapałem przystąpił do przygotowanego wcześniej zadania - stworzenia własnego wypieku. Była to doskonała zabawa, która dała smakowite efekty. Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z basenu.

Tak w przyjaznej atmosferze minęło 6 dni ferii zimowych. Członkowie Zespołu dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania warsztatów tanecznych w Pleszewie.

Kolędowanie z szopką Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice"

Zespół Pieśni i Tańca „Przygodzice” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku składał życzenia mieszkańcom Przygodzic, poprzez tradycyjne kolędowanie.

Kolędnicy tradycyjnie od wielu lat byli poprzebierani w różne postacie. Nosili ze sobą przymocowaną do drążka wielką gwiazdę i szopkę. Składali życzenia, śpiewali kolędy, odbywali krótkie przedstawienia nawiązujące tematem do narodzin Pana Jezusa.

Młodszy zespół przygotował na okres świąteczny pastorałki i kolędy, w nowej odsłoniei choreografii. Wystąpił 20 grudnia w Siedlikowie, 23. w GOK-u w Przygodzicach, a 26 grudnia w kościele NMP w Przygodzicach. Występy te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i nagrodzone zostały owacjami na stojąco. Młodzież do występów przygotowali: Agata Niedzielska –choreograf zespołu, Kornelia Tysiak – instruktor i Zygmunt Paszkowski – kierownik ZPiT.

OSP Przygodzice

osp przygodzice

 

Dane kontaktowe

ul. Wrocławska 52
63-421 Przygodzice

NIP: 622-23-98-087

Dyrektor: Robert Kaczmarek

Telefon/Fax: 62-592-70-11
e-mail: gokp@osw.pl

Urząd Gminy Przygodzice

logo-przygodzice

Odwiedziny

262397
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Razem
177
334
511
7646
262397

Twoje IP: 54.80.54.2
Tuesday the 25th. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach | 2013