Kolędowanie z szopką Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice"

Zespół Pieśni i Tańca „Przygodzice” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku składał życzenia mieszkańcom Przygodzic, poprzez tradycyjne kolędowanie.

Kolędnicy tradycyjnie od wielu lat byli poprzebierani w różne postacie. Nosili ze sobą przymocowaną do drążka wielką gwiazdę i szopkę. Składali życzenia, śpiewali kolędy, odbywali krótkie przedstawienia nawiązujące tematem do narodzin Pana Jezusa.

Młodszy zespół przygotował na okres świąteczny pastorałki i kolędy, w nowej odsłoniei choreografii. Wystąpił 20 grudnia w Siedlikowie, 23. w GOK-u w Przygodzicach, a 26 grudnia w kościele NMP w Przygodzicach. Występy te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i nagrodzone zostały owacjami na stojąco. Młodzież do występów przygotowali: Agata Niedzielska –choreograf zespołu, Kornelia Tysiak – instruktor i Zygmunt Paszkowski – kierownik ZPiT.

Spotkanie opłatkowe w Siedlikowie u Europosła Andrzeja Grzyba

Koncert pastorałek Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice" podczas spotkania opłatkowego w Siedlikowie u Europosła Andrzeja Grzyba.

HPIM2530

HPIM2531

Informacja o próbach zespołu

Kierownik ZPiT informuje, że w każdy czwartek odbywać się będzie próba młodszego zespołu, od godz. 17:00 do 18:30, próba starszego zespołu od godz. 18:30 do godz. 20:15. Prosimy o punktualność oraz zabranie strojów treningowych (w tym obuwia!). W przypadku nieobecności, proszę powiadomić kierownika. Trzykrotna nieusprawiedliwiona nieobecność skutkuje skreśleniem z listy członków zespołu.

Z uwagi na przeprowadzaną inwenturę, prosimy o dostarczenie wszystkich posiadanych strojów i obuwia.

Warsztaty taneczne w Zakopanem 2014

WAKACYJNE TAŃCE I ŚPIEWANIE

Starożytni Rzymianie zwykli mówić, że lenie mają zawsze wakacje. Członkowie i opiekunowie Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice" bynajmniej do nich nie należą, ponieważ wakacje to czas intensywnych prób i występów.

Wrzawa szkolnych korytarzy jeszcze na dobre nie przycichła, a już 1 lipca 35 członków zespołu wzięło udział w zgrupowaniu jakie odbyło się w stolicy polskich Tatr. W uroczej, górskiej scenerii doskonaliliśmy nasze umiejętności taneczne i wokalne. Ćwiczyliśmy również obrzęd dożynkowy. Ośmiodniowy pobyt na Harendzie był nie tylko czasem intensywnej pracy, ale też relaksem. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Wadowice oraz Wawel w Krakowie. Ponadto niemałą atrakcją był spływ Dunajcem, wycieczka na Słowację, przejażdżka wyciągiem krzesełkowym oraz kolejką liniową na Gubałówkę. Nie zabrakło nam też czasu na zorganizowanie dyskotek i spacerów po Krupówkach. Tradycyjnie (12 raz) młodzież z zespołu dała występ w Białce Tatrzańskiej dla dzieci upośledzonych i niepełnosprawnych. Wyjazd został sfinansowany ze środków własnych zespołu, Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury, Rady Sołeckiej i uczestników zespołu.

Kadra warsztatów:

Kierownik - Zygmunt Paszkowski

Opiekunowie: Patrycja Sołtysiak, Agnieszka Kubis, Marianna Paszkowska.

W drugiej połowie sierpnia czekają na nas występy:

15.08 - dożynki w Przygodziczkach,

23.08 - Regionalne spotkania z żywnością tradycyjną i ekologiczną na pograniczu kultur. "Karczma Kaliska", Szadek 44 koło Cekowa-Kolonia.

24.08 - dożynki w Przygodzicach,

24.08 - dożynki w Choczu,

31.08 - dożynki Powiatu Kaliskiego w Opatówku,

31.08 - dożynki archidiecezjalno-wojewódzkie w Obornikach,

06.09 - Przegląd Doliny Baryczy w Przygodzicach,

07.09 - dożynki Powiatu Ostrzeszowskiego w Siedlikowie.

podziekowanie

Wycieczka ZPiT do Warszawy 4-5 czerwca

Na dwudniową wycieczkę do Warszawy wraz z opiekunami wyruszył Zespół Pieśni i Tańca "Przygodzice". W planach pobytu było zwiedzanie jednych z ciekawszych miejsc stolicy: Rynek Starego Miasta, taras wydokowy i sala kongresowa Pałacu Kultury (na scenie której Zespół zatańczył "Mazura"), Cmentarz wojskowy na Powąskach, WMuzeum Techniki Wojskowej, Rynek Starego Miasta oraz Stadion Narodowy. W drodze powrotnej każdy mógł zobaczyć dworek w Żelazowej Woli gdzie dorastał Fryderyk Chopin oraz wysłuchać pokazu multimedialnego szopki w Niepokalanowie. Wycieczka przebiegła bezproblemowo, towarzyszyły jej ludowe przyśpiewki i pozytywny nastrój. Na zaproszenie wyjazdu odpowiedziała także lokalna prasa, zespołowi towarzyszyły pani Alicja Bednarczyk oraz pani Renata Weiss.

Twoje IP: 54.87.99.102

Znajdziesz nas również na Facebook!

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Monday the 26th. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach | 2013