Informacja o próbach zespołu

Kierownik ZPiT informuje, że w każdy czwartek odbywać się będzie próba młodszego zespołu, od godz. 17:00 do 18:30, próba starszego zespołu od godz. 18:30 do godz. 20:15. Prosimy o punktualność oraz zabranie strojów treningowych (w tym obuwia!). W przypadku nieobecności, proszę powiadomić kierownika. Trzykrotna nieusprawiedliwiona nieobecność skutkuje skreśleniem z listy członków zespołu.

Z uwagi na przeprowadzaną inwenturę, prosimy o dostarczenie wszystkich posiadanych strojów i obuwia.

Warsztaty taneczne w Zakopanem 2014

WAKACYJNE TAŃCE I ŚPIEWANIE

Starożytni Rzymianie zwykli mówić, że lenie mają zawsze wakacje. Członkowie i opiekunowie Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice" bynajmniej do nich nie należą, ponieważ wakacje to czas intensywnych prób i występów.

Wrzawa szkolnych korytarzy jeszcze na dobre nie przycichła, a już 1 lipca 35 członków zespołu wzięło udział w zgrupowaniu jakie odbyło się w stolicy polskich Tatr. W uroczej, górskiej scenerii doskonaliliśmy nasze umiejętności taneczne i wokalne. Ćwiczyliśmy również obrzęd dożynkowy. Ośmiodniowy pobyt na Harendzie był nie tylko czasem intensywnej pracy, ale też relaksem. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Wadowice oraz Wawel w Krakowie. Ponadto niemałą atrakcją był spływ Dunajcem, wycieczka na Słowację, przejażdżka wyciągiem krzesełkowym oraz kolejką liniową na Gubałówkę. Nie zabrakło nam też czasu na zorganizowanie dyskotek i spacerów po Krupówkach. Tradycyjnie (12 raz) młodzież z zespołu dała występ w Białce Tatrzańskiej dla dzieci upośledzonych i niepełnosprawnych. Wyjazd został sfinansowany ze środków własnych zespołu, Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury, Rady Sołeckiej i uczestników zespołu.

Kadra warsztatów:

Kierownik - Zygmunt Paszkowski

Opiekunowie: Patrycja Sołtysiak, Agnieszka Kubis, Marianna Paszkowska.

W drugiej połowie sierpnia czekają na nas występy:

15.08 - dożynki w Przygodziczkach,

23.08 - Regionalne spotkania z żywnością tradycyjną i ekologiczną na pograniczu kultur. "Karczma Kaliska", Szadek 44 koło Cekowa-Kolonia.

24.08 - dożynki w Przygodzicach,

24.08 - dożynki w Choczu,

31.08 - dożynki Powiatu Kaliskiego w Opatówku,

31.08 - dożynki archidiecezjalno-wojewódzkie w Obornikach,

06.09 - Przegląd Doliny Baryczy w Przygodzicach,

07.09 - dożynki Powiatu Ostrzeszowskiego w Siedlikowie.

podziekowanie

Wycieczka ZPiT do Warszawy 4-5 czerwca

Na dwudniową wycieczkę do Warszawy wraz z opiekunami wyruszył Zespół Pieśni i Tańca "Przygodzice". W planach pobytu było zwiedzanie jednych z ciekawszych miejsc stolicy: Rynek Starego Miasta, taras wydokowy i sala kongresowa Pałacu Kultury (na scenie której Zespół zatańczył "Mazura"), Cmentarz wojskowy na Powąskach, WMuzeum Techniki Wojskowej, Rynek Starego Miasta oraz Stadion Narodowy. W drodze powrotnej każdy mógł zobaczyć dworek w Żelazowej Woli gdzie dorastał Fryderyk Chopin oraz wysłuchać pokazu multimedialnego szopki w Niepokalanowie. Wycieczka przebiegła bezproblemowo, towarzyszyły jej ludowe przyśpiewki i pozytywny nastrój. Na zaproszenie wyjazdu odpowiedziała także lokalna prasa, zespołowi towarzyszyły pani Alicja Bednarczyk oraz pani Renata Weiss.

Harmonogram występów marzec - lipiec 2014

Harmonogram występów ZPiT „Przygodzice”
Marzec – lipiec 2014r.

1. 29.03.14r. (sobota) – Ostrowskie Centrum Kultury – grupa młodsza i starsza
2. 12.04.14r. (sobota) – Jarmark Wielkanocny – grupa starsza
12.04.14r. (sobota) – próba Poloneza w Edukatorze – Ostrów Wlkp.
3. 19.04.14r. (sobota) – Procesja Rekolekcyjna – grupa młodsza i starsza
4. 26.04.14r. (sobota) – Targi Rolno-ogrodnicze – grupa starsza
5. 7.05.14r. (środa) – Święto czytelnika – Synagoga – grupa starsza
6. 10.05.14r. (sobota) – „Majostaszki” – grupa starsza
7. 31.05.14r. (sobota) – Ślub Darii Kowalewicz – grupa młodsza i starsza
8. 31.05.14r. (sobota) – „Majówka” w Przygodzicach – grupa młodsza i starsza
9. 4.06.14r. (środa) – 5.06.14r. (czwartek) – Wycieczka do Sejmu i Senatu w Warszawie
10. 19.06.14r. (czwartek) – Boże Ciało – grupa młodsza i starsza
11. 22.06.14r. (niedziela) – Święto Kwiatów w Żmigrodzie – grupa starsza i młodsza
12. 27.06.14r. (piątek) – Odpust w Przygodzicach – grupa starsza i młodsza
13. 28.06.14r. (sobota) – Noc Świętojańska – Antonin – grupa młodsza i starsza
14. 1.07 – 8.07.14r. – Warsztaty Taneczne – Zakopane – grupa młodsza i starsza
15. 12-13.07.14r. – Biesiada Folkloru - Brzeziny

Spotkanie z choreografami z Ukrainy

Dnia 20 lutego 2014r. Zespół Pieśni i Tańca "Przygodzice" odwiedzili ukrainscy choreografowie Ruslan Chorohol i Mariya Shcherbatyuk. Podczas próby zespół zaprezentował tańce wielkopolskie a goście zaprezentowali tańce ukraińskie. Wizyta przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.

Twoje IP: 23.23.8.131

Znajdziesz nas również na Facebook!

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Saturday the 22nd. Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach | 2013